Dlaczego warto zainwestować w stronę rwd

Coraz większa liczba osób korzysta z Internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych: tabletów, iPhonów czy smartphonów. I tu pojawia się problem, dotychczasowa technologia tworzenia stron nie była dostosowana do tak małych ekranów, przez co przeglądanie stron WWW za ich pomocą stanowi prawdziwy koszmar. Na przeciw temu problemowi wyszła nowa technologia tworzenia szablonów stron (layoutów) –  responsive web design (RWD).

Na czym polega responsywność?


Jest to technologia tworzenia strony www pozwalająca na jej prawidłowe wyświetlanie w każdym z urządzeń. Dzięki rozpoznaniu rozdzielczości ekranu strona dostosowuje się do ekranu, zmniejszając bądź powiększając swoje elementy i układ, tak aby wszystkie elementy były czytelne i nie trzeba było żmudnie powiększać strony.

Dlaczego warto zdecydować się na responsywną stronę?

Nie trzeba będzie się martwić, że niektórzy klienci, korzystający z urządzeń mobilnych przestaną odwiedzać naszą stronę. A wiadomo czym większy ruch na stronie, tym większa szansa na potencjalnego klienta. Dodatkowo decydując się na stronę rwd lub przerobienie istniejącej odświeżymy wygląd strony, co także wzbudzi zainteresowanie obecnych klientów jak i tych nowych. Technologia Rwd to przyszłość Internetu, dlatego warto inwestować w najnowsze rozwiązania, które ułatwiają i ulepszają korzystanie z internetu wszystkim jego użytkownikom.

Zobacz naszą ofertę na tworzenie stron rwd